Obtinere certificat constatator de cetatenie - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:05 AM
Bine ai venit Oaspete |

Obtinere certificat constatator de cetatenie - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte, altele decat cele de identitate » Obtinere certificat constatator de cetatenie
Obtinere certificat constatator de cetatenie
loriDate: Miercuri, 19-Oct-2011, 8:01 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salut tuturor. Am o ruda care a redobandit cetatenia prin 1994 si este demult plecata din tara. Intre timp e-a expirat pasaportul romanesc si pentru a obtine altul are nevoie sa-si transcrie actele de stare civila. Pentru aceasta se cere certificatul constatator de cetatenie. Pe atunci nu se elibera asemenea certificat si ma intereseaza de unde si cum il pot obtine pentru aceasta persoana. Am fost la consulatul de la Chisinau, dar ei mi-au spus sa merg la Bucuresti. Daca cineva poate sa ma ajute cu o consultatie, va multumesc anticipat.

dumitruDate: Miercuri, 19-Oct-2011, 8:28 AM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 19
lori, Trebuie sa mearga la Ministerul Justitiei din Bucuresti cu toate documentele inclusiv pasaportul romanesc expirat.

Va fi eliberat cetificat constatator de cetatenie, dupa care va trebui sa transcrie certificat de nastere+CNP si certificat de casatorie/divort. Apoi va putea depune la pasaport nou.

IonDate: Luni, 31-Oct-2011, 10:12 AM | Message # 3
Lieutenant colonel
Reputaţie: 8
dumitru, se percep ceva costuri ???

dosar: 54***
dosar: in Iasi 09.12.2010
ordin: ***/P 31.01.2012
jurămînt: Chisinau 28.02.2012
CN+CNP Chisinau 05.03.2012
CI/BI : Iasi 19.04.2012
Pasaport ... ... încă nu am nevoie de el :-))))

marnistDate: Miercuri, 20-Noi-2013, 4:03 PM | Message # 4
Începator
buna ziua, mama a obtinut cetatenia romana in 2010, atunci eram inca minora. anul acesta am obtinut prin procura certificat de nastere roman. cind am incercat sa depun actele pentru pasaport roman mi-au cerut dovada cetateniei romane. cum pot sa obtin aceasta dovada daca nu sunt inscrisa in pasaportul mamei, iar certificatul de cetatenie mama nu il are la mina?

AmadeyraDate: Luni, 20-Ian-2014, 12:31 PM | Message # 5
Începator
Buna ziua. Se poate obtine certificatul constatator in Chisinau? Sau doar in Bucuresti? Cum putem depunde pentru certificatul de nastere a minorului, daca nu are certificat constatator? Multumesc anticipat!

moldoveancaDate: Marţi, 13-Mai-2014, 6:58 PM | Message # 6
Începator
Buna, va rog sa ma ajutați cineva, am nevoie de certificat decelibat ( nu am gasit o tema, anume acte de stare civila) am redobandit cetatenia in 2012, nascuta in Md, cu domiciliul in mun. Tecuci, jud Galati. Unde pot sa il obtin? Cei de la OSC Tecuci spun ca la consulatul României, unde a fost transcris certificatul de nastere, cei de ka consulat spun ca de la autoritatile rep Moldova (osc). Urmeaza sa depun actele pentru căsătorie in străinătate ca cetățean al României, logic- mi-ar trebui un certificat românesc si nu moldovenesc.Ce spuneti? De unde s-o incep?

johnnyhypesDate: Sâmbată, 19-Mar-2016, 11:14 AM | Message # 7
Începator
Cumpăra un pașaport fals și Real, Visa, permisul de conducere și de identitate cărți de (((xavisalvador.org.gov@gmail.com)))

Cele mai bune pașapoarte reale de calitate și contrafăcute, cât și certificatele de căsătorie și de conducere de licență ID-urile de noutate și de altă calitate de achiziție și acum avem cele mai bune hologramele ridicate și mașini repetate cu mai mult de 13million de documente în afara mainstream din întreaga lume. -IDs Scanarea Da ... -HOLOGRAMS: Simboluri identice -Bar: IDS SCAN -UV: Da IDS cu rapid de transport maritim - suport e-mail wink

fuseukrDate: Luni, 28-Mar-2016, 11:15 AM | Message # 8
Lieutenant general
Reputaţie: 6
johnnyhypes,  inceteaza sa scrii pe tot forum   angry

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte, altele decat cele de identitate » Obtinere certificat constatator de cetatenie
Pagina 1 din 11
Căutare: