viza ptr. vizita nelamuriri - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:42 PM
Bine ai venit Oaspete |

viza ptr. vizita nelamuriri - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere viza de intrare in Romania » viza ptr. vizita nelamuriri (cat timp poate sta un cetatean din RM in Romania)
viza ptr. vizita nelamuriri
paulgtiDate: Marţi, 07-Dec-2010, 11:17 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
In primul rand salut comunitatea acestui forum.
Sunt intr-o situatie in care nu prea inteleg cum sa procedez din cauza ca nici cei de la politia de frontiera nu mi-au dat un raspuns clar atunci cand am sunat la ei.

Situatia sta in felul urmator: am facut o invitatie prietenei mele din RM pe o periada de 6 luni de zile iar motivul invitatiei este vizita. Viza s-a obtinut fara prea multe probleme dar m-am uitat mai atent in pasaport si am vazut ca acolo scrie ca termenul de sedere este de 30 de zile.

Acum nu inteleg termenul de sedere este maxim 30 de zile (odata sau cumulat) in aceste 6 luni? sau poate sta in Ro timp de 30 de zile dupa care trebuie sa fie inapoi in RM cateva zile urmand sa se intoarca iar in RO ptr. alte 30 de zile si tot asa pana expira viza de 6 luni?

Daca a mai fost cineva in situatia asta imi poate raspunde cum a procedat daca a vrut sa stea mai mult de 30 zile din cele 6 luni de viza?

Astept un raspuns ca sunt tare curios ptr. ca cei de la politia de frontiera cand i-am sunat mi-au zis "Ca din ce stim noi dar NU suntem siguri poate sa stea maxim 30 zile si atat, dupa care trebuie sa astepte sa expire viza (adica inca 5 luni) si sa ii faci alta invitatie ptr. ca ea sa depuna iar ptr. o noua viza ca sa obtzina un alt numar de zile de sedere"

Daca ma poate lamuri cineva care a fost in aceasta situatie as fi recunoscator.
O zi placuta

Paul

Mesaj editat de paulgti - Marţi, 07-Dec-2010, 11:51 AM

JannaCDate: Marţi, 07-Dec-2010, 11:35 AM | Message # 2
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 5
paulgti,eu i-am facut surorii mele invitatie pe un an,dar i-au dat viza pe 30 de zile,la fel ca prietenei tale.A fost la mine,a stat cam 20 de zile si a plecat acasa.Viza i-a expirat,bineinteles,chiar daca invitatia a fost pe un an.Daca ar mai vrea sa vina acuma,i-as face alta invitatie pentru o noua viza.
Dupa parerea mea,prietena ta poate sa stea la tine 30 de zile si sa iasa din tara inainte sa-i expire viza (ca sa vada astia de la consulat ca e serioasa si nu a depasit termenul de sedere),si ulterior sa mai depuna odata dosarul pentru alta viza de tip C pe baza unei alte invitatii de la tine,nu cea de 6 luni pe baza careia i-au dat deja viza.
Eu asa as face,dar repet e doar parerea mea...

Dosar sora-mea.
Depus 10.05.2010 Timisoara
Ridicare pasaport 28.07.2011

paulgtiDate: Marţi, 07-Dec-2010, 11:55 AM | Message # 3
Începator
Salut JannaC,

ok sa inteleg ca trebuie sa asteptam pana in luna aprilie 2011 cand ii expira viza de 6 luni ptr. a putea sa depuna din nou actele ptr. un alt tip de viza care ar fi C? bine ca ne-am uitat la timp in pasaport si s-a intors inapoi in RM mai avem la dispozitie in 10 zile din timpul de sedere, sunt curios daca mai putem cere prelungirea timpului de sedere in perioada vizei adica pana in aprilie 2011.

Multumesc ptr. raspuns!

Paul

JannaCDate: Marţi, 07-Dec-2010, 12:43 PM | Message # 4
Lieutenant
Reputaţie: 5
Paul,cred ca nu am inteles eu bine...Ea are viza pe 6 luni cu dreptul la doar 30 de zile de sedere?Maica-mea a avut pe un an,viza tip D, cu dreptul la 90 de zile(cumulate),adica putea sa vina oricind la mine cu conditia sa nu depaseasca un total de 90 de zile si viza i-am reinnoit-o dupa ce a expirat,adica dupa un an...

Dosar sora-mea.
Depus 10.05.2010 Timisoara
Ridicare pasaport 28.07.2011

nutaDate: Marţi, 07-Dec-2010, 6:11 PM | Message # 5
Colonel
Reputaţie: 12
Quote (paulgti)
Salut JannaC,

ok sa inteleg ca trebuie sa asteptam pana in luna aprilie 2011 cand ii expira viza de 6 luni ptr. a putea sa depuna din nou actele ptr. un alt tip de viza care ar fi C? bine ca ne-am uitat la timp in pasaport si s-a intors inapoi in RM mai avem la dispozitie in 10 zile din timpul de sedere, sunt curios daca mai putem cere prelungirea timpului de sedere in perioada vizei adica pana in aprilie 2011.

Multumesc ptr. raspuns!

Paul

uitate in viza si vezi daca e cu multiple intrari sau cu una singura daca e cu multiple intrari atunci poate sa mai intre in RO sa mai stea aceste 10 zile...
bafta!

dosar 88xx depus 24.03.2010 Bucuresti
ordin 12/P din 17.01.2011
juramint 14.02.2011 Bucuresti
dosar depus transciere 03.03.2011 Bucuresti
programare ridicare 10.10.2011

Mesaj editat de nuta - Marţi, 07-Dec-2010, 6:15 PM

paulgtiDate: Marţi, 07-Dec-2010, 9:25 PM | Message # 6
Începator
unde trebuie sa ma uit?, am sa o rog pe prietena mea sa imi scaneze pagina cu viza si am sa ma uit nu am fost atent la aceste delatiu.
ms de info
Paul

IonDate: Sâmbată, 02-Iul-2011, 6:40 PM | Message # 7
Lieutenant colonel
Reputaţie: 8
pe saitul aANC E TOTA INFORMATIA

dosar: 54***
dosar: in Iasi 09.12.2010
ordin: ***/P 31.01.2012
jurămînt: Chisinau 28.02.2012
CN+CNP Chisinau 05.03.2012
CI/BI : Iasi 19.04.2012
Pasaport ... ... încă nu am nevoie de el :-))))

wirazytkaDate: Joi, 05-Iun-2014, 9:36 AM | Message # 8
Începator
Hours in the gym per week every week is a lot by the way that's right up there with the amount of time some pro bodybuilders and fitness models put it okay do the math that's a total up just three percent of your week you spend the gym it's the ninety-seven percent of the time that you're not in the GM when your muscles grow and recover it’s in this ninety-seven percent over week that we need to be fueling your muscles properly with the right nutrients at the right time to enable the growth and recovery to occur okay here the three biggest mistakes being made right now that can be holding you back from putting on the muscle you deserve and here's the thing it's not your fault the truth hasn't got to you yet it's been hidden behind multi-million-dollar supplement campaigns and incorrect all school bodybuilding.

http://androxreviews.com/

douglasmreDate: Sâmbată, 02-Aug-2014, 1:57 PM | Message # 9
Începator
Cea mai bună calitate Noutatea fals de identitate și pașapoarte (douglasproduction99@gmail.com)
Cea mai bună calitate ID-uri false Noutatea și pașapoarte, certificate de căsătorie și de permis de conducere, etc cumpăra acum de înaltă calitate Avem cele mai bune hologramele și mașini de multiplicat cu peste 12million de documente din care circulă peste tot în lume.

ID-uri Scan-da ...

-Holograme: IDENTICE

-Coduri de bare: IDS SCAN

-UV: DA

IDS false cu rapid de transport maritim - Email Asistență

>> Lua legatura cu e-mail-uri: douglasproduction99@gmail.com

Sprijin general: douglasproduction99@gmail.com

Spune: 00237-91499399

ID false de peste 50 de drivere de stat de licență cărți și cărți de identitate de stat disponibile. Include permis holograma de conducere de stat și bandă magnetică sau cod de bare pe spate. 2 pentru transport zi lucratoare (2,95 de expediție). BEST autentice false de identitate pe web. Aceeași calitate, de înaltă rezoluție, care Departamentul de autovehicule folosesc. Trimite curent. JPG sau. GIF de licență curent cu imagine și schimbări în DENUMIRE, DOB, LICENTA #, RESTRICȚII, etc producem cel mai bun ID-ul fals on-line vindem ID Marea Britanie / UE fals, fals de identitate canadiană, ID-ul fals australian și fals ID-uri pentru multe alte țări de la pașapoarte false la permise de conducere false de extrase de cont false avem nevoile dvs. de identificare acoperit. ID-urile noastre false includ toate caracteristicile de securitate, cum ar fi holograme reale, inscripționări ultraviolete, intaglio, hârtie specială, vopsele fluorescente, chips-uri de identificare RF, coduri de bare care corespund detaliile și mai mult. ID-urile noastre false sunt identice pentru un lucru real nici un alt site-ul vă va oferi această calitate, suntem cei mai buni.

Noua identitate a vă proteja intimitatea și să ia înapoi libertatea ta.

Cuvinte cheie

------

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere australian fals pentru vanzare,

permise de conducere fals canadian pentru vanzare,

pașapoarte diplomatice false de vanzare,

fals Statele Unite ale Americii (Statele Unite) pașapoarte de vânzare,

pașapoarte australiene false de vanzare,

pașapoarte false Belgia de vanzare,

fals brazilian (Brazilia) pașapoarte pentru vanzare,

fals canadian (Canada) pașapoarte pentru vanzare,

fals finlandeză (Finlanda) pașapoarte pentru vanzare,

fals francez (Franța) pașapoarte pentru vanzare,

fals germană (Germania) pașapoarte pentru vanzare,

(Țările de Jos / Olanda) pașapoarte de vanzare false olandeză,

fals Israel pașapoarte pentru vanzare,

fals UK (Marea Britanie) pașapoarte pentru vanzare,

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere false australian pentru vanzare,

Pașapoarte de camuflaj de vânzare,

pașaport Copiază de vânzare.

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte noutate,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere noutate,

comanda pașapoarte diplomatice,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere noutate,

să obțină pașapoarte diplomatice,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte noutate,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere noutate,

cumpăra pașapoarte diplomatice,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte noutate,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere noutate,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere noutate,

obține pașapoarte diplomatice,

face pașapoarte false,

face pașapoarte false,

face pașapoarte noutate,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere noutate,

face pașapoarte diplomatice,

cumpara, obține, false, false, pașaport, pașaport, id, carduri, carduri, Marea Britanie, vinde, online, canadiene, britanice, vânzare, noutate, contrafăcute, false, american, United, States, Statele Unite ale Americii, ne, italiană, Malaezia, australian, documente, identitate, identificare, șofer, licență, permis, conducere, de rezidență, permis, SSN fals id-ul de pașaport, pașaport fals gratuit, furtul de identitate, fals, noutate, camuflaj, pașaport, anonim,, călătorie, terorismul anti, privat în condiții de siguranță , internațional, în larg, bancar, id, șofer, șoferii, licență, identitate nouă instantanee, on-line, de vânzare, ieftine, en-gros,, în al doilea rând, cetățenie, identitate, identificare, documente, diplomatic, naționalitate, cum sa, unde a, pentru a primi , să obțină, cumpăra, cumpărare, fac, construiesc, un, pașaport, id, britanici, Honduras, Marea Britanie, Statele Unite ale Americii, ne, ne, Canada, Canada, străini, vize, elvețieni, carte, id-uri, documente, obținerea, vize, cărți de , străin. Email-: douglasproduction99@gmail.com

ciolimamaDate: Joi, 02-Iun-2016, 1:30 PM | Message # 10
Colonel
Reputaţie: 21
girlaaana, Juramintul il depui in Moldova sau Romania nu unde doresti,
ci cum ai declarat cind ai depus dosarul. Cind apari in ordin in dependenta
de declaratie o sa fii in prima lista "Cu domiciliul in Moldova" sau in a doua
"Cu domiciliul in Romania". Daca te-ai afla legal in Romania ai putea sa
depui juramintul acolo. In cazul tau trebuie sa te intorci in Moldova pentru
a depune juramintul. Dupa ce ai aparut in ordin nu te mai cauta nimeni
daca ai incalcat regimul de sedere. Doar probabil sa astepti mai intii sa apari
in ordin si apoi vii si depui juramintul.

АнисимовaCHDate: Vineri, 11-Noi-2016, 10:40 PM | Message # 11
Începator
http://propasport.com/stati/33-kak-poluchit-rvp.html

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere viza de intrare in Romania » viza ptr. vizita nelamuriri (cat timp poate sta un cetatean din RM in Romania)
Pagina 1 din 11
Căutare: