Joi, 23-Noi-2017, 1:47 PM
Bine ai venit Oaspete |

am luat cetatenie da nu pot transcrie cert. nastere - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere viza de intrare in Romania » am luat cetatenie da nu pot transcrie cert. nastere
am luat cetatenie da nu pot transcrie cert. nastere
auricavoiDate: Vineri, 29-Iun-2012, 3:24 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna am luat cetatenia anul trecut in mai si nu imi pot transcrie actele fiindca certificatul de nastere ce l-am depus la dosarul pt cetatenie era gresit locul nasterii, si prin urmare si certificatul de cetatenie este cu locul nasterii gresit……. ce pot sa fac sa rezolv aceasta problema caci la bucuresti cand am fost nu m-a bagat nimeni in seama…..va multumesc anticipat

riguDate: Vineri, 29-Iun-2012, 5:11 PM | Message # 2
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 50
Statut: Offline
Quote (auricavoi)
Buna am luat cetatenia anul trecut in mai si nu imi pot transcrie actele fiindca certificatul de nastere ce l-am depus la dosarul pt cetatenie era gresit locul nasterii, si prin urmare si certificatul de cetatenie este cu locul nasterii gresit……. ce pot sa fac sa rezolv aceasta problema caci la bucuresti cand am fost nu m-a bagat nimeni in seama…..va multumesc anticipat

Eu vad pentru tine asa solutii:

• sa transcrii certificatul "gresit", si mai apoi sa mergi sa-l rectifici cu cel "corect" + aviz de la OSC RMoldova ca a fost rectificat.
  • sa rectifici certificatul pentru cetatenie la ANC (dureaza vre-o 6 luni)
  • sa prezinti la Bucuresti certificatul corect + aviz precum ca a fost rectificat.
  • sa mergi in instanta de judecata, care sa-i oblige pe cei de la primaria sector 1 sa-ti accepte actele pentru transcriere

Urmașul Dacilor
Dușmanul birocrației
Mândru de Poporul meu

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere viza de intrare in Romania » am luat cetatenie da nu pot transcrie cert. nastere
Pagina 1 din 11
Căutare: