trecerea frontierei cu permis expirat. - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:44 PM
Bine ai venit Oaspete |

trecerea frontierei cu permis expirat. - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum Cetăţenie » Diverse » Trecerea frontierei » trecerea frontierei cu permis expirat.
trecerea frontierei cu permis expirat.
georgeDate: Luni, 15-Noi-2010, 1:16 AM | Message # 1
Sergent
Grupă: Verificat
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Stie cineva ce probleme as putea sa am daca trec frontiera cu trenul din Romania spre Moldova cu permisul de sedere expirat de 2 saptamani?

Poate ma sfatuiti ce motive as putea sa invoc pentru intarzierea data, pentru a scapa de o eventuala amenda! As fi recunoscator.

adminDate: Luni, 15-Noi-2010, 8:47 PM | Message # 2
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 69
george, in cel mai bun caz, o sa scapi cu o amenda de vreo 3-5 milioane, si din pacate, nu prea ai ce face ca sa eviti amenda....

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

IonDate: Marţi, 21-Iun-2011, 2:14 PM | Message # 3
Lieutenant colonel
Reputaţie: 8
ce tine de permisul de mic trafic valabilitatea lui fiind de 2 ani asi atentiona sa nu sa se piarda pasaportul sau sa se preschimbe intre timp deoarece se pierde valabilitatea insasi a permisului de mic trafic si implica o procedura destul de anevoioasa la consulat de preschimbare a acestuia ... e experienta unei rude si credetima nu a fost deloc placut sa alerge pe la biroul de pasapoarte sa obtina adeverinte de preschimbare ... de pierdere a pasaportului etc ... sa aduca la Consulat sa semneze iarasi niste declaratii etc.

dosar: 54***
dosar: in Iasi 09.12.2010
ordin: ***/P 31.01.2012
jurămînt: Chisinau 28.02.2012
CN+CNP Chisinau 05.03.2012
CI/BI : Iasi 19.04.2012
Pasaport ... ... încă nu am nevoie de el :-))))

TabakerkaDate: Joi, 15-Sep-2011, 9:12 AM | Message # 4
Începator
Grupă: User
Salut.Am si eu o intrebare. Sunt ilegal in Bucuresti si de curand mi-a iesit ordinul pentru cetatenie. As vrea sa dau juramantul aici la bucuresti dar mi-au zis ca nu pot,ca trebuie sa le arat dovada de domiciliu etc.Nu pot sa merg la Chisinau. Si mai stiu pe cineva care exact ca mine a asteptat cetatenia si a depus juramantul aici.Inseamna ca se poate.De ce eu nu pot?Si cum sa procedez si ce riscuri am la vama daca totusi plec cu viza expirata de un an?

tatyana_conDate: Vineri, 21-Oct-2011, 1:15 PM | Message # 5
Major general
Reputaţie: 37
Tabakerka, taare ii complicat... In mod normal pentru sedere ilegala se da interdictie de intrare in Ro pe un an. Da tu si ce cetatania.... Complicat.

Adăugat (21-Oct-2011, 2:15 PM)
---------------------------------------------
Ai putea sa declari ca pasaportul ti-a fost furat si intre timp ti-o expirat viza, dar a trecut un an... cam mult...

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

miss-lilyDate: Marţi, 25-Mar-2014, 3:53 PM | Message # 6
Sergent
As avea si eu o intrebare, care tine de permisul expirat, doar ca nu sunt in Romania, ci in Italia.Permisul e expirat de un an, si daca vin acasa pentru depunerea juramantului, as lua avionul de aici pin la Chisinau, doar ca nu stiu ce se intimpla la vama aeroportului....Amenda, interdictie...Daca mi se pune interdictie, nu va influenta chestia asta la obtinerea pasaportului romanesc???
Ajutati-ma, va rog, care stie.
Multumesc

sandrDate: Joi, 27-Mar-2014, 5:47 PM | Message # 7
Începator
salut.... am shi eu o intrebare mam inscris in 2013 la o postliceala in bucuresti am platit shi taxa scolara pe un an am intrat in ro cu viza tip c pentru permis de sedere imi trebuia tip D de la shcoala am solicitat dovada ca  sunt inscris la o forma de invatamant la zi, pentru ambasada dar cererea pentru viza a fost respinsa din cauza acestei dovezi  si  nu am apucat sa rezolv nimic am ramas in ro am viza expirata de 4 luni acum am aparut in monitorul oficial si as vrea sa depun juramantul. in ro e imposibil shi intrebarea mea este 
daca plec in md primesc interdictie ce se intampla cu cetatzenia adica imi anuleaza dosarul sau pot sa depun juramantul, sami fac posaport romanesc si sa vin in ro, sau daca pot sa intru in ro cu certificatul de cetatenie si pasaportul moldovenesc cu interdictie
shi daca ar fi o esire din situatie titlul de calatorie

Nigol-NoiDate: Joi, 27-Mar-2014, 7:52 PM | Message # 8
Lieutenant general
Reputaţie: 45
ce se intampla cu cetatzenia adica imi anuleaza dosarul sau pot sa depun juramantul,
sami fac posaport romanesc si sa vin in ro, sau daca pot sa intru in ro cu certificatul de cetatenie si pasaportul moldovenesc cu interdictie

shi
daca ar fi o esire din situatie titlul de calatorie

-nu iti anuleaza dosarul nimeni*ei deja lau verificat*
-da cu titlu de calatorie*pasaport alb in popor*ar fi o solutie
- pe urma iti perfectezi acte Ro 
Succes

Adăugat (27-Mar-2014, 7:52 PM)
---------------------------------------------
miss-lily
Aceiasi situatie 
nu iti anuleaza nimeni dosarul deja a fost aprobat
Pentru orice eventualitate ppoti sati faci pasaport alb ceea ce inseamna ca ai perdut actele de proprietate si ele vor fi anulate , deciacasa ar trebui sa-ti perfectezi altele
Cu pasaport alb am venit si eu cindva , nimeni nu mia zis un cuvint, daca intreaba am pierdut pasaportul si gata  biggrin

sandrDate: Miercuri, 02-Apr-2014, 8:54 PM | Message # 9
Începator
Citat Nigol-Noi ()
Cu pasaport alb am venit si eu cindva , nimeni nu mia zis un cuvint, daca intreaba am pierdut pasaportul si gata
 dar no sa ma intrebe la ambasada sau la vama nimeni cand am intrat in ro shi cu ce scop?
ash putea sa-i mint sau nu

bryonybeatrixoDate: Joi, 24-Apr-2014, 9:38 AM | Message # 10
Începator
Here understands gas your if Baldwin’s yes one minute incoming mail this talk about how the girls stops at that point at which they did show starts and it's very true because here's what happens when you have five thousand your aunts that I need to getting killed with heavy shocked I think you know that you take for those of you would like to go and pretty optic now me too we do you have a lot of neurons you know we do have sixty five billion new highs privately Emma dot endurance however with each new York e league eight shutoff drink yoke new homes so that is very the theory comes.

http://garciniumtested.com/

voitkadelaDate: Joi, 22-Ian-2015, 11:29 AM | Message # 11
Începator
Salut tuturor!Ma intereseaza si pe mine pentru cetatenii romani cu permisul de sedere expirat in R.M. ce amenda se da?

Anya_MariaDate: Marţi, 08-Noi-2016, 1:19 PM | Message # 12
Lieutenant
Salut tututor!!! va rog frumos am nevoie de consultatie.Prietena mea de copilarie a plecat in urma cu un an in italia,dinsa nu are pasaport romanesc dar sa dus cu biometric.Nu a lucrat din cite stiu ca sa fie prinsa ilegal la munca, pur si simplu a plecat cu viitorul sot pina ii va veni pasaportul romanesc.Acum ea nu stie ce sa faca , daca ii vine rezultatul la romanesc probabil ca nu poate sal faca in italia ci acolo unde a depus documentele.Deci daca pleaca pe cale aeriana spre Chisinau va primi interdictie?? amenda?? sau mai bine sa plece cu pasaport alb? multumesc!!!

Forum Cetăţenie » Diverse » Trecerea frontierei » trecerea frontierei cu permis expirat.
Pagina 1 din 11
Căutare: